Home / Rasy / Najpopularniejsze rasy psów w Polsce

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce

Według raportu TNS Polska, niemal połowa Polaków ma zwierzę domowe. Najwięcej, bo aż 83% spośród tych osób posiada psa. Nie ma w tym nic dziwnego, wszakże pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

Zastanawialiście się kiedyś, jakie psy cieszą się największym zainteresowaniem? Przygotowaliśmy listę najpopularniejszych psów rasowych w Polsce.

10. Husky

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - Husky

Poruszające się z wielką lekkością i gracją Siberian Husky to psy pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Polacy uwielbiają psy tej rasy za to, że są przyjacielskie i otwarte. Husky entuzjastycznie podchodzą do życia, są inteligentne i posłuszne. Szczególnie polecany jest osobom aktywnym, jeżdżącym na rowerze, biegającym oraz uprawiającym psie sporty.

9. Sznaucer miniaturowy

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - sznaucer miniaturowy

Jednym z najczęściej wybieranych psów miniaturowych jest sznaucer. To mały, mocny i krępy pies, którego cechuje wytrzymałość oraz czujność. Sznaucery uwielbiają każdą formę zabawy. Rasa ta jest inteligentna i towarzyska. Polecany jest osobom aktywnym i wesołym oraz rodzinom ze starszymi dziećmi.

8. Golden Retriever

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - golden retriever

To niezwykle aktywne i radosne psy, które posiadają naturalne usposobienie do pracy. Popularne Goldeny wykorzystywane są powszechnie w ratownictwie, wykrywaniu narkotyków oraz materiałów wybuchowych. To pies, który ma przyjazne nastawienie do innych zwierząt. Poleca się go osobom aktywnym oraz sportowcom.

7. Berneński pies pasterski

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - berneński pies pasterski

Berneńczyk to pies bardzo towarzyski. Uwielbia wszelkiego rodzaju pieszczoty oraz zabawę. Ma przyjazny stosunek do innych zwierząt oraz dzieci. Bardzo często wykorzystywany jest jako pies stróżujący i ratowniczy. Jest świetnym dogototerapeutą. Polecany jest osobom o średniej aktywności, lubiącym wędrówki w spokojnym tempie.

6. Maltańczyk

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - maltańczyk

Psy tej rasy są z natury spokojne i zrównoważone. Uwielbiają każdą formę rozrywki. Maltańczyk to świetny towarzysz dzieci – pod warunkiem, że nie robi mu się krzywdy. Wszakże, jest to pies dość delikatny. Jego waga oscyluje w granicach 3-4 kilogramów. Szczególnie polecany jest osobom starszym oraz rodzinom z małymi dziećmi.

5. Shih-tzu

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - Shih-tzu

Shih-tzu to rasa wesoła, energiczna i towarzyska. Przedstawiciele tej rasy nie wymagają zbyt dużej dawki ruchu. Doskonale czują się na kanapie i kolanach swojego właściciela. Są niezwykle przyjazne w stosunku do innych zwierząt. Shih-tzu doskonale odnajdzie się w każdej rodzinie. Polecany jest również osobom starszym i o średniej aktywności.

4. Buldog francuski

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - buldog francuski

Buldog francuski to czworonóg uwielbiający znajdować się w centrum uwagi. Przytulanie, zabawy i pieszczoty – to wszystko co jest mu potrzebne do pełni szczęścia. To typowy kanapowiec, który poza krótkimi spacerami może stale przebywać w domu. Poleca się go osobom o małej aktywności, spędzającym większość czasu w domu.

3. Labrador Retriever

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - Labrador Retriever

Labradory są niezwykle aktywne i silne. Ich ogromna popularność to zasługa wszechstronności oraz umiejętności dostosowywania się do różnych warunków. Powszechnie wykorzystuje się je jako psy myśliwskie, asystujące osobom niepełnosprawnym, terapeutyczne oraz ratownicze. Potrzebują dużej dawki ruchu, dlatego zaleca się je ludziom aktywnym. Idealnym właścicielem będzie osoba, która dodatkowo pasjonuje się dyscyplinami kynologicznymi.

2. Yorkshire terrier

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - Yorkshire Terrier

To najpopularniejsze psy ozdobne i do towarzystwa. Małe, żywiołowe czworonogi cechuje inteligencja i wysoka skłonność do nauki. Uwielbiają spędzać aktywnie czas. Yorki są raczej nieśmiałe w stosunku do innych psów. Wykazują się instynktem myśliwskim do niewielkich gryzoni. Yorkshire terrier polecany jest osobom starszym i samotnym, które mogą poświęcić czworonogowi dużo uwagi.

1. Owczarek niemiecki

Najpopularniejsze rasy psów w Polsce - Owczarek niemiecki

Zdecydowanie najpopularniejszym czworonogiem wśród polskiego społeczeństwa jest owczarek niemiecki. Ten wszechstronny pies pracujący wykorzystywany jest w celach: policyjnych, asystujących, stróżujących, obronnych oraz ratowniczych. Właściciele owczarków niemieckich muszą zapewniać swojemu pupilowi zajęcie. Poleca się go osobom konsekwentnym i stanowczym, gdyż jego szkolenie może być kłopotliwe.

Jeden komentarz

  1. O jak miło widzieć Yorka na zaszczytnym drugim miejscu. Sama jestem posiadaczką tej cudownej rasy. Popularność tych piesków cały czas rośnie, także może kiedyś „zdetronizują” zdecydowanie najpopularniejszego owczarka. :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *