Home / Rasy / Jaki pies dla dzieci?

Jaki pies dla dzieci?

„Mamo! Tato! Chcę pieska!” – to żądanie wielu maluchów. Dzieci są wielkimi entuzjastami wszystkich psów. Nie działa to jednak w drugą stronę – niektóre czworonogi mogą reagować niezbyt przychylnie na ciągłe przytulanie, bezustanną zabawę i niezbyt delikatne traktowanie. Istnieją jednak rasy, które doskonale będą dogadywać się z dziećmi. Staną się nie tylko towarzyszami do zabawy, ale także świetnymi opiekunami.

jaki pies dla dzieci

Posiadanie czworonoga to nie tylko dodatkowe obowiązki i koszty, to także szereg korzyści. Dzieci dorastające z psami zwykle szybciej się rozwijają. Zaobserwowano, że maluch wychowujący się w obecności czworonoga szybciej zaczyna chodzić i mówić. Ponadto, staje się zdecydowanie bardziej wrażliwy. Co więcej – dziecko uczy się odpowiedzialności i szacunku, a jego relacja z czworonogiem sprawia, że nigdy nie czuje się samotnie.

Pies dla dzieci

Psy mają bardzo różne charaktery. Niektóre rasy są niemalże stworzone do kontaktu z dziećmi. Idealny pies dla dziecka powinien być przede wszystkim cierpliwy i wyrozumiały. Musi uwielbiać zabawę, pieszczoty. Cechować go powinna również wytrzymałość, bo jak wiemy – dzieci mają mnóstwo energii. Poniżej prezentujemy zestawienie dziesięciu idealnych ras dla rodzin z dziećmi.

Labrador retriever

Labrador - pies dla dzieci

Labrador to jeden z najpopularniejszych psów rodzinnych na świecie. Uwielbiający zabawę, pieszczoty i wszelaką aktywność fizyczną pies doskonale dogaduje się z dziećmi. Przy tym jest niezwykle wyrozumiały i wytrzymały.

Labrador jest psem obdarzonym niezwykłą inteligencją. Powszechnie wykorzystywany jest jako pies ratowniczy, terapeutyczny i asystujący osobom niepełnosprawnym. Szybko adaptuje się do nowych warunków. Uwielbia być w centrum uwagi, co gwarantuje mu obecność dzieci.

Golden retriever

Golden Retriever - pies dla dzieci

Golden Retriever to pies o złotym sercu. Niezwykle przyjazne i towarzyskie czworonogi doskonale dogadują się nie tylko z dziećmi, ale także z innymi psami oraz przedstawicielami pozostałych gatunków.

Goldeny uwielbiają pływać, aportować i biegać. „Zabawa” to ich drugie imię. Są przy tym skore do nauki nowych sztuczek. Osiągają świetne rezultaty we wszelakich psich dyscyplinach sportowych. Podobnie jak labradory – wykorzystuje się je jako psy ratownicze oraz asystujące.

Border collie

Border Collie - pies dla dzieci

Border Collie to pies, który wymaga dużej dawki ruchu i ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się w aktywnej rodzinie ze starszymi dziećmi. Psy tej rasy uwielbiają każdą formę aktywności – są świetnymi towarzyszami osób biegających i jeżdżących na rowerze.

Odpowiednio prowadzone mogą być najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci. I choć wymagają głównie ruchu, to chętnie także podejmują każdą zabawę. Są podatne na szkolenie i świetnie odnajdują się w różnych dyscyplinach kynologicznych.

Cavalier king charles spaniel

Cavalier King - pies dla dzieci

Cavaliery to niezwykle temperamentne i aktywne czworonogi klasyfikowane w grupie psów ozdobnych i do towarzystwa. Przyjaźnie nastawione do ludzi i innych zwierząt psy potrafią nawiązać bardzo silną wieź z naszymi dziećmi.

Uwielbiają zabawę. Często wręcz w charakterystyczny dla siebie sposób (zaczepianie łapą) upominają się o uwagę. Są łagodnie usposobione i nie wykazują cienia agresji nawet wobec obcych.

Beagle

Beagle - pies dla dzieci

Beagle to pies wesoły i pogodny. Bardzo lubi się bawić, węszyć oraz tropić. Chętnie towarzyszy podczas długich spacerów. Przedstawiciele tej rasy wyjątkowo entuzjastycznie reagują na dzieci. Uwielbiają każdą formę zabawy oraz pieszczot.

Beagle jest czworonogiem, którego cechuje zwinność i wytrzymałość. Wymaga zapewnienia sporej dawki ruchu oraz rozrywki. W przeciwnym wypadku może wykazywać działania destrukcyjne.

Pudel

Pudel - pies dla dzieci

Pudel to pies energiczny, figlarny i wesoły. Uwielbia znajdować się w centrum uwagi. Nie jest typowym „kanapowcem”, lubi spędzać aktywnie czas.

Wobec dzieci są bardzo wyrozumiałe i cierpliwe. Nie wykazują agresji, nawet wobec obcych. Bardzo szybko się uczą. Uznaje się je za drugą, po Border Collie najinteligentniejszą rasę psów na świecie.

Mops

Mops - pies dla dzieci

Mops to pies, który powszechnie uznawany jest za małego leniucha. Zawsze jednak znajdzie energię na zabawę i popisy.

To pies, którego cechuje odwaga i zawziętość. Osoby obce traktuje z dużą rezerwą. Wobec najmłodszych wykazuje jednak ogromne zaufanie, cierpliwość i wyrozumiałość. Jest przyjazny także w stosunku do przedstawicieli innych gatunków

Owczarek Niemiecki

owczarek niemiecki - pies dla dzieci

Owczarek niemiecki to zdecydowanie najpopularniejsza rasa psów w Polsce. To inteligentny czworonóg, który wymaga sporej dawki ruchu każdego dnia.

Odpowiednio wychowywane owczarki potrafią stać się najlepszymi opiekunami naszych pociech. Posiadają cechy doskonałego obrońcy i stróża. Aby był posłuszny, musi być szkolony już od wieku szczenięcego.

Nowofundland

nowofundland - pies dla dzieci

Nowofundland mimo swojej sporej masy ciała (psy osiągają wagę do 70 kg) jest psem o łagodnym usposobieniu. Uwielbiający wodę czworonóg nie wymaga zbyt dużej dawki ruchu.

Jest psem tolerancyjnym i wyrozumiałym wobec naszych pociech. Cierpliwy, spokojny i mało aktywny nowofundland uwielbia pieszczoty i towarzystwo ludzi.

Owczarek szkocki collie

owczarek szkocki collie - pies dla dzieci

Owczarek szkocki to pies, który mógłby bezustannie przebywać w towarzystwie swojego właściciela. Kocha dzieci, jest wobec nich bardzo delikatny i opiekuńczy.

To czworonóg uczuciowy i niezwykle wrażliwy. Oczekuje miłości, pieszczot oraz przyjacielskiego traktowania. Wymaga również sporej dawki aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *