Home / Żywienie / Dlaczego pies nie chce jeść?

Dlaczego pies nie chce jeść?

brak apetytu u psa

Widok psa, który obojętnie przechodzi obok miski z jedzeniem jest przykry. Wszak, niejedzenie jest czymś nienormalnym i może oznaczać poważną patologię organizmu. Dlaczego pies nie chce jeść? Jak karmić psa niejadka?

Brak apetytu u psa

Jeśli pies jest apatyczny i osowiały, nie wyraża chęci do zabawy i nawet najlepsze przysmaki nie robią na nim żadnego wrażenia to należy bezwzględnie skontaktować się z weterynarzem. Taka sytuacja może doprowadzić do szybkiej utraty wagi i osłabienia organizmu.

Brak apetytu może być również wynikiem stresu. Zmiana miejsca zamieszkania, narodziny dziecka czy obecność innego zwierzaka w domu może wpędzić psa w depresję. Dlatego też, czworonoga należy otaczać miłością i nigdy o nim nie zapominać.

Ponadto, brak apetytu towarzyszyć może sukom po okresie rui, czworonogom mającym skłonności do lęków i agresji, a także psom, których aktywność fizyczna uległa zmniejszeniu.

Pies ma apetyt, ale nie je

Twój pies ochoczym krokiem podchodzi do miski, wyraża zainteresowanie pokarmem, ale nie je? Wówczas, wykluczyć można problemy z łaknieniem i szukać przyczyny gdzie indziej. W takim przypadku należy zweryfikować, czy pies nie ma problemów związanych z jamą ustną, tudzież sprawdzić stan uzębienia i dziąseł.

pies ma apetyt ale nie je

Wizyta u weterynarza jest konieczna. Psu zaaplikowane zostaną niezbędne środki, a właściciel zostanie poinformowany o alternatywnych formach podawania posiłków (np. posiłki w formie zmiksowanej papki).

Dlaczego pies nie chce jeść suchej karmy?

dlaczego pies nie chce jeść suchej karmy

Bardzo często uzupełniamy dietę psa smakołykami, resztkami obiadu i podobnymi. Pies bardzo szybko przyzwyczaja się do smaczniejszego jedzenia i po pewnym czasie może zacząć kręcić nosem na suchą karmę.

W takim przypadku należy stopniowo ograniczać podawane „rarytasy” aż do całkowitego wyeliminowania. Pies zacznie częściej sięgać po suchą karmę, gdyż zmusi go do tego głód.

Psy, które z natury można określić mianem „niejadków” powinny otrzymywać w pożywieniu specjalne preparaty pobudzające łaknienie i/lub tran. Należy również pamiętać, że pies ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł węchu i nieświeże resztki obiadu lub brudna miska mogą wywoływać wstręt do jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *