Home / Żywienie / Dlaczego pies nie chce jeść?

Dlaczego pies nie chce jeść?

Widok psa, który obojętnie przechodzi obok miski z jedzeniem jest przykry. Wszak, niejedzenie jest czymś nienormalnym i może oznaczać poważną patologię organizmu. Dlaczego pies nie chce jeść? Jak karmić psa niejadka?

Brak apetytu u psa

Jeśli pies jest apatyczny i osowiały, nie wyraża chęci do zabawy i nawet najlepsze przysmaki nie robią na nim żadnego wrażenia to należy bezwzględnie skontaktować się z weterynarzem. Taka sytuacja może doprowadzić do szybkiej utraty wagi i osłabienia organizmu.

Brak apetytu może być również wynikiem stresu. Zmiana miejsca zamieszkania, narodziny dziecka czy obecność innego zwierzaka w domu może wpędzić psa w depresję. Dlatego też, czworonoga należy otaczać miłością i nigdy o nim nie zapominać.

Ponadto, brak apetytu towarzyszyć może sukom po okresie rui, czworonogom mającym skłonności do lęków i agresji, a także psom, których aktywność fizyczna uległa zmniejszeniu.

Pies ma apetyt, ale nie je

Twój pies ochoczym krokiem podchodzi do miski, wyraża zainteresowanie pokarmem, ale nie je? Wówczas, wykluczyć można problemy z łaknieniem i szukać przyczyny gdzie indziej. W takim przypadku należy zweryfikować, czy pies nie ma problemów związanych z jamą ustną, tudzież sprawdzić stan uzębienia i dziąseł.

Wizyta u weterynarza jest konieczna. Psu zaaplikowane zostaną niezbędne środki, a właściciel zostanie poinformowany o alternatywnych formach podawania posiłków (np. posiłki w formie zmiksowanej papki).

Dlaczego pies nie chce jeść suchej karmy?

Bardzo często uzupełniamy dietę psa smakołykami, resztkami obiadu i podobnymi. Pies bardzo szybko przyzwyczaja się do smaczniejszego jedzenia i po pewnym czasie może zacząć kręcić nosem na suchą karmę.

W takim przypadku należy stopniowo ograniczać podawane „rarytasy” aż do całkowitego wyeliminowania. Pies zacznie częściej sięgać po suchą karmę, gdyż zmusi go do tego głód.

Psy, które z natury można określić mianem „niejadków” powinny otrzymywać w pożywieniu specjalne preparaty pobudzające łaknienie i/lub tran. Należy również pamiętać, że pies ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł węchu i nieświeże resztki obiadu lub brudna miska mogą wywoływać wstręt do jedzenia.

Sprawdź także

Dieta suki karmiącej

Suka karmiąca nie tylko musi zregenerować swój organizm po porodzie, ale także wykarmić cały miot. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *