Home / Rasy / Psy ozdobne i do towarzystwa / Boston Terrier – charakterystyka i opis rasy

Boston Terrier – charakterystyka i opis rasy

boston terrier

Boston terrier (boston bull, boston bull & terrier) to pies sklasyfikowany w IX grupie FCI (psy ozdobne i do towarzystwa). Rasa ta została wyhodowana w Stanach Zjednoczonych w połowie XIX wieku. Nazwa pochodzi od miejsca w którym doszło do finalnej krzyżówki – Bostonu.

Rasa została uznana przez amerykański Kennel Club w 1893 roku. Pies szybko zyskał na popularności i rozprzestrzenił się po całej Ameryce.

Boston Terrier to pies o atletycznej budowie. Sprawia wrażenie silnego i aktywnego. Jest przy tym niezwykle elegancki. Jego głowa jest płaska, a kufa krótka i szeroka. Ma średnie, sterczące uszy z charakterystycznymi zaokrągleniami na końcach.

Boston Terrier posiada duże i ciemne oczy. Ma nisko osadzony, krótki i cienki ogon. Jego szata jest jest bardzo delikatna i krótka. Umaszczenie we wzorcu rasy określane jest jako pręgowane, focze lub czarne z równo rozłożonymi białymi znaczeniami.

boston terrier

Boston terrier pielęgnacja

Boston terrier to pies, którego pielęgnacja jest niezwykle łatwa. Praktyczny brak podszerstka sprawia, że jego wyczesywanie można realizować do kilku razy w miesiącu. Psy tej rasy nie wymagają również regularnych kąpieli. Zaleca się myć psa dopiero wtedy, gdy wyraźnie się ubrudzi.

Nieco więcej pracy czeka nas z obcinaniem pazurów. Zabieg ten należy przeprowadzać zwykle co 2-3 tygodnie. Aby uniknąć kłopotów związanych z niechęcią czworonoga, należy od wieku szczenięcego oswajać psa z obcinaczkami i całym procesem.

boston terrier pielęgnacja

Duże, wypukłe oczy bostona narażone są na podrażnienia. Należy je regularnie przemywać i usuwać wszelkie zanieczyszczenia, wykorzystując specjalistyczne preparaty. Natomiast szczotkowanie zębów to zabieg, który należy przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu.

Boston terrier opieka – jak się opiekować?

Boston terrier to pies energiczny, który uwielbia zabawę i rozrywkę. Zalecany jest dla osób średnio aktywnych oraz rodzin ze starszymi dziećmi.

Psy tej rasy są towarzyskie, niezbyt dobrze znoszą samotność. Doskonale czują się na kolanach, uwielbiają pieszczoty. Boston Terrier jest dosyć hałaśliwy, przedstawiciele tej rasy bardzo często charczą i chrapią.

Boston terrier wychowanie – jak wychowywać?

Boston bull to pies inteligentny, który bardzo szybko się uczy – pod warunkiem, że szkolenie jest przyjemne. Wymaga ogromu cierpliwości. Często wykazuje brak ochoty do ćwiczeń.

boston terrier wychowanie

Te czworonogi traktują obce osoby i zwierzęta ze sporym dystansem. Posiadają instynkt gończy, doskonale aportują. Bostony nie są zbyt kłopotliwe. Potrafią okazywać wdzięczność i przywiązanie.

Boston terrier żywienie – jak karmić?

boston terrier żywienie

Psy te klasyfikowane są w trzech kategoriach wagowych: lekkiej (4-6,5kg), średniej (6,5-9kg) oraz ciężkiej (9-11kg). Na podstawie wagi czworonoga należy ustalać dawkę pożywienia.

Bostony z powodzeniem można karmić gotowymi karmami (należy w tym celu wybierać tylko specjalistyczne, z wysoką zawartością mięsa w składzie), domowym jedzeniem oraz zgodnie z założeniami diety BARF.

Dietę psa warto wzbogacać witaminą B, która pozytywnie wpłynie na sierść czworonoga oraz muskulaturę.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest długość życia Boston terriera?

Psy tej rasy żyją zwykle od 10 do 15 lat.

Ile kosztuje boston terrier?

Koszt psa z rodowodem oscyluje w granicach 1500-4000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *